O kursie “Szkolne Koło Filmowe w praktyce”

Kilka pytań na początek

To najlepszy moment, żeby w Twoje szkole zaczęło działać Szkolne Koło Filmowe. Zanim jednak zaczniesz – odpowiedz sobie na kilka pytań, lub przekaż link do tej strony osobie, która może być zainteresowana takim kursem.

  • Czy chcesz dowiedzieć się, jak korzystać ze szkolnego sprzętu audio i wideo zakupionego w ramach programu “Laboratoria Przyszłości”?
  • Brakuje Ci czasu na naukę obsługi tych wszystkich kamer wideo, aparatów fotograficznych i mikrofonów?
  • Szukasz podręcznika audiowizualnego z lekcjami wideo i prezentacjami, który Ty i Twoi uczniowie moglibyście studiować samodzielnie i w dowolnym czasie?
  • Szukasz kursu przygotowanego przez doświadczonego nauczyciela, który wie, jak przedstawić trudne tematy w przystępny sposób?
  • Szukasz kursu, który daje możliwość spotkań na żywo i wymiany doświadczeń z innymi nauczycielami prowadzącymi Szkolne Koła Filmowe?
  • Potrzebujesz inspiracji do działania ze swoimi uczniami?
  • Obawiasz się, że nie masz umiejętności technicznych ale chcesz z uczniami tworzyć filmy?
Nauczymy się robić filmy?


No to myślę, że mam coś dla Ciebie

Zobacz teraz zwiastun PIERWSZEGO i JEDYNEGO kursu dla uczniów i nauczycieli, dzięki któremu Twoja szkoła nareszcie zacznie przygodę z filmem. Uwierz mi – tworzenie filmów nie tylko rozwija umiejętności techniczne, ale przede wszystkim kompetencje 4KKREATYWNOŚĆ, KOMUNIKACJĘ, KOOPERACJĘ I KRYTYCZNE MYŚLENIE.

Co zyskujecie dołączając do kursu “Szkolne Koło Filmowe w praktyce”:

  • dostęp do pierwszego i wyjątkowego kursu online dla Szkolnych Kół Filmowych;
  • 10 kont kursantów – 2 dla nauczycieli i 8 dla uczniów;
  • dwie przestrzenie rozwoju: jedna TYLKO dla nauczycieli | druga dla nauczycieli i uczniów;
  • dostęp do multimedialnego podręcznika zawierającego ponad 70 videolekcji (trwających około 10 minut każda);
  • prezentacje w PDF przygotowane w formacie przyjaznym do wyświetlania na szkolnym rzutniku lub ekranie interaktywnym;
  • propozycje zadań praktycznych utrwalających wiedzę;
  • spotkania online na żywo;
  • baza sprawdzonych propozycji działań z uczniami;
  • imienny certyfikat dla nauczyciela;
  • dostęp do wszystkich materiałów w kursie i aktualizacji do 31.08.2024 r.;
  • rabat 50% na przedłużenie dostępu do kursu na kolejny rok szkolny.

Musisz przyznać, że takiej oferty JESZCZE NIE WIDZIAŁAŚ_EŚ!

Jeszcze masz wątpliwości, czy zgłosić szkołę do udziału w kursie “Szkolne Koło Filmowe w praktyce”?
No to zobacz teraz nagranie ze spotkania online, w którym prezentujemy korzyści dla uczniów, nauczycieli no i szkoły jako społeczności dzięki zgłoszeniu do naszego kursu.


Teraz możesz sprawdzić wersję DEMO

Jesteś zainteresowany dołączeniem do kursu, ale chcesz sprawdzić, czy ta forma będzie dobra dla Ciebie i Twoich uczniów? Absolutnie to rozumiem i dlatego stworzyliśmy specjalną wersję DEMO naszego kursu, w której znajdziesz kilka wybranych lekcji i materiałów dodatkowych. Możesz zarejestrować się BEZPŁATNIE i w ciągu 7 dni swobodnie sprawdzać sobie, czy to co przygotowaliśmy spełnia Twoje oczekiwania. My wierzymy, że tak – teraz czas, żebyś i Ty się przekonał.

Dobra – przekonałeś mnie. Jak się zapisać?

  • wpisz w formacie np. 501201301
  • Zaznacz prawidłową odpowiedź
  •  
  •  

WAŻNE

W razie dodatkowych pytań pisz na kontakt@akademiapanabelfra.pl lub dzwoń na nr 505 988 139. Pracujemy od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00.

Zobacz prezentację z najważniejszymi informacjami o kursie

informacje o kursie Szkolne Koło Filmowe

Poznajmy się

Nazywam się Dawid Łasiński i jestem dyplomowanym nauczycielem chemii, który w 2017 roku stworzył postać Pana Belfra. Dzięki temu co stworzyłem dla uczniów i nauczycieli w sieci jestem laureatem nagród takich jak: POP Science 2022, Twórca Roku 2021, Digital Shaper 2020 (i paru innych, ale nie o nagrody tutaj chodzi 😉 ). Najbardziej jednak dumny jestem z tego, co udało mi się stworzyć z moimi uczniami w Gimnazjum w Koziegłowach – Szkolne Koło Filmowe. Przygodę ze szkolnym filmowaniem rozpocząłem w 2008 roku od tworzenie pojedynczych filmów. W 2012 roku powstała Ekipa Filmowa z Koziegłów, no i zaczęliśmy tworzyć materiały video w zasadzie w sposób ciągły. Wygrywaliśmy konkursy, tworzyliśmy filmy promocyjne dokumentalne, krótkie fabuły, reportaże, wywiady, materiały edukacyjne z wykorzystaniem między innymi green screena (zielonego tła). Ciągle się rozwijaliśmy i uczyliśmy od siebie i ze sobą. Efekt jest taki, że ja nadal uczę chemii, ale wykorzystując wiedzę o filmie. Stworzyłem najpopularniejszy kanał na YouTube z lekcjami chemii i innymi materiałami (prawie 4 mln wyświetleń). A absolwenci Koła Filmowego tak to pokochali, że dalszą edukację i dorosłe życie związali z filmem i dziś robią to profesjonalnie.

Latem 2022 roku zapytałem Olgę, Szymona, Krzysztofa i Jana, czy chcieliby ze mną stworzyć PIERWSZY i JEDYNY kurs dla uczniów i nauczycieli chcących tworzyć Szkolne Koła Filmowe. Powiedziałem im, że mogliby podzielić się z innymi swoją wiedzą i tym samym domkniemy w cudowny nawias historii tego co razem tworzyliśmy w naszym kochanym Gimnazjum. Bez wahania powiedzieli “WCHODZIMY W TO!”.

I tak po ponad 6 miesiącach pracy koncepcyjnej, nagrywania i montowana lekcji, tworzenia prezentacji i specjalnej platformy kursowej, możemy wreszcie napisać, że możecie RAZEM Z NAMI odkrywać przygodę, jaką jest tworzenie Szkolnego Koła Filmowego.

Zobacz fragment mojego spotkania z absolwentami, z którymi tworzyliśmy ponad 10 lat temu Szkolne Koło Filmowe w Koziegłowach. Zrozumiesz dlaczego to właśnie tworzenie filmów, tak bardzo wpływa na młodych ludzi. Tego typu wspólne działanie rozwija w każdej zaangażowanej osobie bardzo istotne kompetencje 4K – kooperację, kreatywność, krytyczne myślenie i komunikację.


Gdyby nie Szkolne Koło Filmowe to…

Jeżeli nadal sądzisz, że Szkolne Koło Filmowe to tylko kabelki i twarde umiejętności to zobacz ten film. Zadałem moim absolwentom, członkom Szkolnego Koła Filmowego zadanie. Poprosiłem ich, żeby dokończyli zdanie “Gdyby nie Szkolne Koło Filmowe to…”. Posłuchaj, co odpowiedzieli i pomyśl, czy to właśnie nie jest sensem edukacji. Czy nie po to pracujemy latami z naszymi uczniami, by jako dojrzali ludzie tak opowiadali o tym, czego nauczyła ich szkoła i nauczyciele?

Najczęściej zadawane pytania – FAQ

  • Czy wystawiacie faktury i faktury z odroczonym terminem płatności?
    Tak. Na podstawie danych podanych w formularzu zgłoszeniowym, zostanie do Państwa wysłana faktura z odroczonym terminem płatności 14 dni.
  • W jaki sposób będziemy mogli skorzystać z kursu?
    Po złożeniu zamówienia, w ciągu dwóch dni roboczych, wyślemy na podany w zamówieniu adres e-mail:
    – fakturę;
    – dane do logowania do platformy kursowej dla nauczyciela i 8 kont uczniowskich;
    – instrukcję logowania i warunki korzystania z kursu.
  • Czy dane jakie podaję podczas rejestracji muszą być prawdziwe?
    Oczywiście. Są to dane niezbędne do wystawienia faktury na szkołę oraz do kontaktu z Państwem.
  • Czy jest to kurs skierowany dla nauczyciela informatyki?
    Nie, jest to kurs dla każdego nauczyciela również nauczyciela świetlicy czy bibliotekarza.
  • Czy muszę znać się na sprzęcie audio-wideo / umieć go obsługiwać?
    Absolutnie nie. Ideą naszego kursu jest to aby uczniowie nauczyli się obsługi sprzętu audio-wideo. Jeśli chcesz to oczywiście też możesz korzystać z modułu sprzętowego ale nie jest to konieczne.
  • Dlaczego wymagacie podania telefonu kontaktowego?
    Czasami nasze maile wpadają do spamu lub innych folderów i dzięki numerowi telefonu jesteśmy w stanie szybko i sprawnie skontaktować się z Wami i wyjaśnić tego typu sytuacje.
  • Kiedy będziemy mogli zalogować się w kursie?
    Po otrzymaniu maila z danymi do logowania.
  • Jak działa taki kurs online?
    Ten kurs online składa się z samouczków wideo, spotkań na żywo, plików PDF z prezentacjami i innych materiałów multimedialnych. Nauczyciel otrzymuje dostęp do dwóch kursów, tylko dla nauczycieli (spotkania na żywo i inne ważne informacje dla opiekuna grupy) i dla nauczycieli i uczniów. Uczniowie dostają dostęp tylko do kursu, który jest multimedialnym podręcznikiem młodego filmowca. Wszystkie lekcje w kursie możecie przechodzić wielokrotnie i w dowolnej kolejności. Dostęp do obu kursów macie do końca trwania tej edycji, czyli aktualnie do 31.08.2024.
  • Czy i jak można przedłużyć dostęp do kursu?
    Przed końcem edycji będziemy kontaktować się z Wami i złożymy Wam ofertę przedłużenia udziału w kursie. Będzie ona wynosiła 50% aktualnej ceny kursu.
  • Czy planujecie aktualizować materiały w kursie?
    Oczywiście. Tworzenie filmów to bardzo ciekawy, ale też niezwykle rozbudowany temat, a ten kurs jest naszym oczkiem w głowie i z pewnością co jakiś czas będziemy wrzucać nowe lekcje.
  • Czy jest możliwość zgłaszania swoich uwag albo próśb o to czego nam brakuje w kursie i co warto dodać?
    Tak. W części dla nauczycieli znajduje się formularz kontaktowy i w każdej chwili można napisać nam swoje potrzeby, a my w miarę możliwości, postaramy się na nie odpowiedzieć. Zawsze też możecie do nas napisać na kontakt@akademiapanabelfra.pl lub zadzwonić na nr 503 371 610.