You are currently viewing Bon na laptop dla nauczyciela

Bon na laptop dla nauczyciela

Tym razem przychodzę ze zbiorem informacji dotyczących programu „Laptop dla nauczyciela”.
Postanowiłem zebrać tu te najważniejsze, tak abyście mieli wszystko w jednym miejscu.
Ten artykuł może być cenny dla każdego, kogo interesuje bon na laptop dla nauczyciela. Możesz udostępnić go takim osobom.
No to zaczynamy.

Informacje podstawowe

 • Bon na laptop dla nauczyciela przysługuje nauczycielom klas IV-VIII, którzy pozostawali w stosunku pracy na dzień 30 września 2023 r
 • Jeśli spełniasz powyższy warunek, otrzymasz bon o wartości 2500 zł.
 • Jednak aby go, otrzymać musisz złożyć wniosek do dyrektora szkoły z następującymi danymi: imię, nazwisko, PESEL, adres e-mail i numer telefonu komórkowego wnioskującego (Wniosek znajdziesz TUTAJ).
 • Bon możesz wykorzystać do 31 grudnia 2025 r. – nie musisz spieszyć się z zakupem, przemyśl, które funkcjonalności i parametry laptopa będą dla Ciebie odpowiednie.

Informacje dodatkowe

 • Wykorzystaj pełną kwotę bonu.
  Jeśli zakupisz komputer o kwocie niższej niż 2500 zł, to nie będziesz posiadać uprawnia, do otrzymania zwrotu lub innego wykorzystania pozostałej kwoty bonu.
  Jeżeli komputer, który chcesz kupić, jest droższy, masz prawo dokonać dopłaty we własnym zakresie (wybrane sklepy oferują dopłatę w formie rat).
 • Laptop możesz kupić TYLKO w wyznaczonych sklepach stacjonarnych i online. Szczegółową listę znajdziesz TUTAJ
 • Jak donosi prawo.pl “Zakupiony przez nauczyciela laptop lub laptop przeglądarkowy nie podlega zbyciu, lub użyczeniu przez pięć lat od zakupu.”
bon dla nauczyciela obrazek 1

Bon na laptop dla nauczyciela – jak odebrać i wykorzystać

Nauczyciel uprawniony do otrzymania bonu musi złożyć wniosek do dyrektora szkoły (wniosek możesz pobrać TUTAJ

Dyrektor szkoły przekazuje tabelę z danymi nauczycieli, którzy są uprawnieni i wnioskowali o bon do organu prowadzącego (tabelę do wypełnienia znajdziesz TUTAJ)

Ten należy do organu prowadzącego, który wypełnia dla każdej szkoły osobny wniosek w systemie teleinformatycznym  (TUTAJ)

Organy prowadzące mają 30 dni na złożenie wniosków – od dat określonych w rozporządzeniu, w zależności od uprawnionej grupy nauczycieli.

Na wskazanego maila otrzymujesz bon na zakup laptopa. Otrzymasz go z maila: dofinansowanie-LDN@powiadomienia.gov.pl

Teraz możesz kupić laptopa, ale UWAGA tylko we wskazanych sklepach, których listę znajdziesz TUTAJ – po prawej stronie znajdziesz filtry, które pomogą Tobie w wyszukiwaniu sklepu stacjonarnego lub online.

Sprzedawca, u którego chcesz kupić laptop, poprosi o kod, który otrzymałaś/eś na maila. Sprzedawca wpisuje kod, a Ty otrzymujesz SMS z kolejnym kodem –  do potwierdzenia płatności.

Pamiętaj! Masz ograniczony czas, w jakim możesz złożyć wniosek o bon.
Szczegóły sprawdź poniżej.

Kto i kiedy może składać wniosek o bon na laptop dla nauczyciela

Na ten moment nauczyciele klas IV-VIII mogą składać wnioski na bon. Na stronie gov.pl dostępny jest harmonogram do kiedy należy go zgłosić.

 • do 9 listopada – wychowawcy i nauczyciele wykładający wszystkie przedmioty w klasach IV–VIII publicznych szkół podstawowych,
 • do 10 listopada – wychowawcy i nauczyciele wykładający wszystkie przedmioty w klasach IV–VIII niepublicznych szkół podstawowych,
 • do 12 listopada – wychowawcy i nauczyciele wykładający wszystkie przedmioty w klasach odpowiadających klasom IV–VIII szkoły podstawowej w publicznych szkołach artystycznych, a także w niepublicznych szkołach artystycznych posiadających uprawnienia publicznej szkoły artystycznej,
 • do 12 listopada – inni niż nauczyciele i wychowawcy pracownicy pedagogiczni w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych oraz w publicznych szkołach artystycznych, a także w niepublicznych szkołach artystycznych posiadających uprawnienia publicznej szkoły artystycznej, przyporządkowani do klas IV–VIII w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych lub do klas odpowiadających klasom IV–VIII szkoły podstawowej w publicznych szkołach artystycznych, a także w niepublicznych szkołach artystycznych posiadających uprawnienia publicznej szkoły artystycznej.

PAMIĘTAJ ! Do 31 grudnia 2025 r. możesz zrealizować bon.
Jeśli mnie trochę znasz, wiesz, że jestem wielkim fanem wszelkiego rodzaju sprzętu.
Dlatego postanowiłem przygotować materiały i wydarzenia, w których będę chciał przekazywać informacje na temat tego, na co zwrócić uwagę przy zakupie laptopa.
Mam nadzieję, że dzięki temu będzie ci łatwiej podjąć decyzję.

Zapowiedziano, że w kolejnych latach „Pozostałe grupy nauczycieli, które są uprawnione do otrzymania bonu, np. nauczyciele nauczania początkowego, będą mogli skorzystać z bonu najpóźniej w przyszłym roku”. Czy tak będzie? Czas pokaże.

Laptop dla nauczyciela – 10 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Jeżeli planujesz zakup laptopa, to w TYM wpisie przygotowałem dla Ciebie zestawienie 10 praktycznych porad, które ułatwią Ci dobranie optymalnego dla siebie sprzętu. Pamiętaj, że taki laptop ma Ci pomagać w pracy i służyć latami dlatego dobrze przemyśl, co potrzebujesz, a nie sugeruj się tym, co kupił kolega lub koleżanka. Każdy z nas ma inne potrzeby i trzeba o nich pamiętać. Tylko w ten sposób dobierzemy sobie sprzęt taki, który realnie poprawi naszą pracę.