You are currently viewing PORADNIK – Jak zmontować film z gry

PORADNIK – Jak zmontować film z gry

Witajcie w świecie EduKleksa i montażu filmów! Dzisiaj, zabiorę Was w podróż po świecie tworzenia filmów z Minecrafta. W tym poradniku dla uczniów i nauczycieli opowiem Wam, jak montować i eksportować film z gry w programie CapCut, korzystając z nagranych w grze materiałów, oraz jak wykorzystać wideo do celów edukacyjnych.

Poznaj projekt EduKleks i edukacyjną mapę w Minecraft

Zachęcam do korzystania z edukacyjnej mapy w Minecraft, opowiadając o swoich doświadczeniach z grą i udzielając wskazówek dotyczących używania różnych funkcji. Pokażę, jak sam nagrywam ekran i wyjaśniam, co robić, gdy napotkacie problemy podczas nagrywania. Zachęcam do wspólnej zabawy z uczniami i w świecie Edukleksa. To fajny projekt, więc proszę, puśćcie o nim informacje dalej i wspierajcie pracę Basi i Ewy.

Tworzenie filmów wspiera edukację

Korzystanie z wideo w celach edukacyjnych to fantastyczny sposób, aby zaangażować uczniów i rozwijać ich kompetencje. Dzięki temu poradnikowi, uczniowie i nauczyciele mogą nie tylko nauczyć się montażu filmów z gry Minecraft Education, ale również nauczyć się wykorzystywać wideo do prowadzenia zajęć dydaktycznych. Umiejętność montażu filmów to nie tylko techniczna zdolność obsługi oprogramowania do edycji wideo. To przede wszystkim narzędzie kreatywne, które umożliwia uczniom wyrażanie siebie i rozwijanie unikalnych pomysłów.

Poradnik jak zmontować film z gry

Zobacz i poleć swoim uczniom poniższy poradnik o tym, jak zmontować film z gry.


Jak montaż filmów rozwija kreatywność uczniów

Przez proces montażu, uczniowie uczą się, jak opowiadać historie wizualnie, jak budować napięcie, rozwijać postacie i przekazywać emocje. Wybór kadrów, dźwięku, muzyki i efektów specjalnych to decyzje, które kształtują ostateczny kształt opowieści, stymulując myślenie krytyczne i kreatywne rozwiązywanie problemów.

Montaż filmów promuje również umiejętność pracy zespołowej, gdyż produkcje często wymagają współpracy między różnymi twórcami. Uczniowie uczą się negocjować, dzielić obowiązki i wspólnie pracować nad realizacją wspólnej wizji. Ta wielowymiarowa aktywność edukacyjna może znacząco przyczynić się do rozwoju kompetencji społecznych, technicznych i artystycznych, czyniąc z montażu filmów cenne narzędzie w edukacji.

A może to czas na Szkolne Koło Filmowe?

Lubisz uczyć się od praktyków, którzy przeszli przez cały ten proces i są gotowi podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, byście Ty i Twoi uczniowie nie musieli popełniać tych wszystkich błędów, które my już mamy za sobą?
Jesteś ciekaw i chcesz sprawdzić, czy pierwszy i jedyny kurs dla uczniów i nauczycieli “Szkolne Koło Filmowe w praktyce” jest tym, czego szukasz i co pomoże Ci zrobić w szkole z uczniami coś nowego?

Sprawdź teraz TUTAJ, co dla Ciebie przygotowałem i mam nadzieję, do zobaczenia w kursie i na wspólnej drodze z filmem i edukacją.

kurs Szkolne koło filmowe w praktyce

Dodaj komentarz