You are currently viewing Wskazówki dla uczniów – pobierz materiały

Wskazówki dla uczniów – pobierz materiały

Im dłużej uczę w szkole, tym bardziej dostrzegam, że kluczowym elementem w procesie edukacji jest nasza relacja z uczniami. To nie tylko przekazywanie wiedzy, lecz przede wszystkim tworzenie atmosfery zaufania i zrozumienia. To właśnie nasza postawa, sposób traktowania i wsparcie mają ogromny wpływ na dobrostan oraz motywację młodych umysłów.

Towarzyszenie

Uczniowie, którym zapewnimy szacunek i akceptację, odczują więź i przekonanie, że są ważni. Kiedy docenimy ich indywidualne zdolności, dążenia i trudności, stworzymy przestrzeń do rozwoju ich pasji. Wspierając ich emocjonalnie, pomożemy przekuć wyzwania w okazje do nauki i wzrostu.

Jako nauczyciel, mam wielką moc kształtowania postaw i perspektyw uczniów. Dlatego nie tylko dostarczam informacji, ale także inspiruję, wzmacniam ich poczucie własnej wartości i motywuję do osiągania celów. Rozmowy indywidualne, wyrażanie zainteresowania ich zainteresowaniami oraz konstruktywna krytyka budują silne więzi i kształtują postawy odpowiedzialności.

Spróbuj

Zastanówmy się nad mocą, jaką posiadamy w życiu uczniów. Nasza praca to nie tylko przekazywanie treści, lecz także budowanie przyszłości. Działajmy tak, by każde dziecko czuło się docenione, wspierane i zainspirowane. Warto poświęcić czas na poznanie ich historii, marzeń i obaw. Nasze zaangażowanie owocuje zaufaniem, a to klucz do motywacji i sukcesu. Wspólnie twórzmy środowisko, w którym edukacja to nie tylko nauka, lecz również rozwój osobisty i poczucie własnej wartości.

Wskazówki dla uczniów – pobierz materiały

Na moim Facebooku i Instagramie napisałem ostatnio, że przygotowałem dla moich uczniów coś innego niż diagnozę z chemii. Przygotowałem zestaw wskazówek dla uczniów, które moim zdaniem będą dla nich realnym wsparciem. We wpisie podzieliłem się dziesięcioma planszami z tekstami, jakimi przywitam uczniów. Wpis w kilka godzin stał się hitem, a setki nauczycieli poprosiło o udostępnienie tych grafik w PDF do wydruku. Przygotowałem dla was jeszcze WIĘCEJ. Zobacz to:

 • 17 wskazówek dla uczniów w formacie JPG
 • 17 wskazówek dla uczniów w formacie PDF do wydruku
 • 17 wskazówek w formacie PPTX do edycji w PowerPoint
 • Film z animowanymi wskazówkami do wyświetlenia na ekranie w klasie lub na korytarzu szkolnym
 • Link do szablonu w Canvie

Wiadomość z zestawem do pobrania otrzymasz w ciągu kilkunastu minut od przesłania formularza. Bądź cierpliwy, a w międzyczasie czytaj dalej, bo dalej piszę o tym, jak stworzyłem ten zestaw.

Postaw mi wirtualną kawę

Jeśli uważasz, że to, co dla Ciebie przygotowałem, jest wartościowe, możesz mnie w prosty sposób wesprzeć. Zostając Ambasadorem Akademii Pana Belfra, pomagasz mi tworzyć edukacyjne treści dla tych młodszych i starszych. To co, postawisz mi wirtualną kawę?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak stworzyłem te materiały

Przez dłuższy czas zastanawiałem się co istotnego, coś, w co wierzę, że jest czymś istotnym, mogę powiedzieć moim uczniom. Widzę po nich, ale i po sobie, jak bardzo przeszkadzają mi w skupieniu wyrzuty dopaminy związane z przeglądaniem “sociali”. Pomyślałem, że nie ma złego momentu, żeby przypomnieć im, co w życiu naprawdę jest ważne. Zrobiłem więc kilka poniższych kroków, żeby spróbować ich zachęcić.

 • Poprosiłem sztuczną inteligencję o wygenerowanie tekstów motywujących do bycia skupionym
 • Przeczytałem i dostosowałem niektóre treści
 • Stworzyłem swój szablon w Canvie
 • Wygenerowane teksty wklejałem do Canvy
 • Wykorzystałem sztuczną inteligencję do wygenerowania obrazka do każdej planszy
 • Pobrałem zestaw z Canvy w formacie JPG, PDF, PPTX i MP4 (dodałem animacje)
 • Pobrałem, spakowałem, umieściłem na stronie i napisałem ten wpis 🙂
 • Ty też możesz śmigać w Canvie tak jak ja. Dołącz do mojego kursu “Canva dla oświaty – kurs dla każdego nauczyciela

Sztuczna inteligencja? Mogę Cię tego nauczyć!

Pewnie też nie raz chciałaś/chciałeś mieć osobistego asystenta? Takiego kogoś, kto będzie za was notował, jak będzie trzeba, to podpowie, a w wolnej chwili zrobi zdjęcie lub coś namaluje. No to teraz mogę Ci pokazać, gdzie takiego asystenta znaleźć, jak go wykorzystać i jak się z nim dogadać.

To najlepszy (jeśli już nie trochę zapóźniony) moment na opanowanie podstaw pracy z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI). Jeśli szukasz takiego szkolenia lub innych z zakresu sensownego stosowania nowych technologii w edukacji, to jestem przekonany, że jest to obszar, w którym możemy współpracować. Prowodzę szkolenia Rad Pedagogicznych, kursy i konsultacje. Pełną ofertę wraz z aktualnym cennikiem pobierzesz poniżej.

Kontakt

Zarezerwuje termin i temat szkolenia już teraz, bo zostało coraz mniej wolnych. Napisz do nas na kontakt@akademiapanabelfra.pl lub zadzwoń na numer +48 505 988 139.

Dodaj komentarz